Ep 151 Me mamin dhe babin tim… (Pj 1, Korsia 2 :-))

Jam nder ata fatlume qe i ka prinderit shendoshe e mire!

Nder ata me fatlume qe i ka prinderit model ne jete por edhe ne pune!

Fatlume sepse gjate mengjeseve kur pijme kafene bashke, temat tona variojne nga politika, shkenca, arti, e tashmja, e shkuara (shume me e cakitur se fundmi), e ardhmja!

E perkedhelur sepse me ta ndjej sa shume kam marre dhe marr, edhe persa i takon punes sime te perditshme. (Edhe pse iu desh shume kohe te kuptonin se cfare bej une konkretisht, dhe kjo totalisht per shkak te sektorit relativisht te ri te Coaching ne te cilin operoj)

Nder bisedat tona, pasi kalojme suksesshem ‘luften’ me babin qe nuk di pse mendon qe duhet te ushqehem me cdo kusht dhe mundesisht sa me shpesh e sa me shume, temat vijne shpesh ne realitete ku punojme. Cfare ka te njejta dhe cfare ka ndryshime ne tregun e punes ne dy sistemet qe ata njohen? A eshte e vertete qe shqiptaret duhet te kene nje dore e hekurt te qeverise qofte edhe ne fenomenet e punesimit?

Po sjell nje pjesez bisede, ose me sakte, nje prej atyre pjeseve te bisedave tona, qe me shumti mund tju habisin pak, ose jo 🙂

Uroj tí pelqeni, pas asaj kapeles se bletarit, se me pas vijne episode te tjera me ta.

Miqesisht

Elida

More To Explore

Are you ready to start?

take a quick survey to see which of our programs is right for you

Copyright © 2011–2020 EMI-CC Coaching and Consulting. All Rights Reserved.

Login