Ep 166 Ti do ia dalesh! Kur ke deshtuar?

Sa e nevojshme eshte ta degjosh kete shprehje kur ke nisur te besh biznesin tend? Apo edhe punen tende te dyte, per vete, mbasditeve?

Cfare e ben nje domosdoshmeri mbeshtetjen e njerezve tane rreth e rrotull? Diskutoj ketu disa arsye per kete mbeshtetje:

Po fillon nje gje qe shpesh nuk ka strukture, thjesht nje vizion te mjergullt!

Po futesh ne nje zone te re ku sa me lart te ngjitesh, aq me ‘ftohte’ behet đŸ™‚

Po del pjese pjese apo plotesisht nga rutina e zakonshme e biznesit te strukturuar ku secili di vendin e secilit, dhe po futesh ne nje atmosfere qe ti vete duhet te besh gjithe rolet!

Ketu te duhet te dalesh ti dhe te ndash ekspertize duke:

(a) u futur ne grupet e njerezve me te njejten mendesi si ti (konsidero ndoshta, grupet tona Solo – ACTS 4:12)

(b) nda, nda dhe prape nda ne platfoma online ekspertize duke ndihmuar te krijosh ‘komunitetin’tend qe fillon te sheh si ‘pune-mbaruar’ne ekspertizen tende

(c) ndihmo dike qe nuk ka mundesi te te paguaje duke mesuar si ta besh kete shume mire kur do te kesh klientet e pare (win-win gjithmone)

Degjojeni, nese keni kohe, dhe me shkruani,

Miqesisht,

Elida

More To Explore

Are you ready to start?

take a quick survey to see which of our programs is right for you

Copyright © 2011–2020 EMI-CC Coaching and Consulting. All Rights Reserved.

Login

X