Ep 220 Pse zvarritesh o njeri? VEPRO-ACTS

Mund te duket si nje pyetje shume banale, po nuk di tju them sa here ne jave me vijne njerez qe duan me cdo kusht te fillojne te investojne ne veten e tyre. Deri ketu shume mire. Po kur i pyes cfare i ka mbajtur kaq gjate ne nje pozicion pune, aq gjate sa kerkesa e pare e tyre eshte ‘ta vrasin si pune! Te mos shkojne me aty’!

Dhe shpjegohen qe nuk kane pasur mundesi te zhvillohen per gati nje 10 vjecar, dhe se iu eshte dashur te bejne vetem levizje ‘per tju bere qejfin eproreve te tyre’ jo te zhvillojne nje talent apo ekspertize qe atyre iu ka pelqyer dhe atyre (e eproreve gjithashtu) do iu sillte nje hop cilesor, me lart, me mire, me me rezultat.
Dhe kur i pyet, cfare zhvillimi ke patur deri tani, mjaftueshem qe une te besoj qe do te mbash ritmin e kerkuar nga programet e mia? Pergjigjja e tyre: “Kam ecur si breshka! Dhe jo so njeri, po si breshke qe zvarritet”.

Ka sezone kur na duhet te ulim ritmin, po ne pergjithesi, jemi keq, shume keq kur ndjejme qe zvarritemi. Formula e jetes sime, qe me ka nxjerre nje here e mire nga zvarritja, eshte VEPRO-ACTS. Shume qartesisht e gjeni nese merrni librin “Planifiko M’eliden” (dergo mesazh te 0699554829 tua sjellin ku jeni) ose te na bashkoheni ne programet tona qe i gjeni ne https://emi-cc.com/en/services-en/

Me shkruani ne elida@emi-cc.com nese jeni ne nje gjendje te tille, une ose ndonje nga Coach-et e mia do ju kontaktoje,

Miqesisht,

Elida

More To Explore

Are you ready to start?

take a quick survey to see which of our programs is right for you

Copyright © 2011–2020 EMI-CC Coaching and Consulting. All Rights Reserved.

Login